Не завжди є можливість записатися до масажиста, якщо затерпла шия. А це буває доволі часто, оскільки високі фізичні навантаження, сидяча чи стояча робота і сон в незручній позиції провокують застійні явища та спазми м’язів в шийному відділі. Як результат – виникає дискомфорт, скованість рухів, біль, в тому числі і головний.
Зарадити цьому можна і самотужки, якщо навчитися робити масаж шиї. Складного нічого в цьому немає і виконати його зможуть навіть ті, хто ніколи навіть не бачив, як це відбувається. Треба лише освоїти кілька дієвих прийомів:
Можна також полегшити собі задачу максимально, якщо купити масажер для шиї. Такі девайси є у великому різноманітті: ручні, електричні, у вигляді подушки, комірця чи вібруючого електроприладу. Багато моделей поєднують в собі також функцію прогріву за рахунок інфрачервоного випромінення, тож можуть забезпечити суттєвий терапевтичний ефект. Але, поки замовлення не отримане, можна зарадити проблемі за рахунок ручного масажу. Розповімо про кожну вправу детальніше.
Мова не про пестливі дотики. Суть прави в тому, аби розігнати кров, усунути застійні явища та підготувати шию до більш інтенсивних вправ.
Виконувати рухи треба в напрямку зверху вниз, причому краще працювати обома руками одночасно. Робити вправу просто: покладіть на обидві сторони шиї руки зі з’єднаними чотирма пальцями і починайте потихеньку, надавивши рухати руками вниз.
Важливо: краще взяти на руки трохи масажної олійки, аби покращити ковзання та позбутися дискомфортної печії під час вправи.
Ця вправа теж направлена на покращення кровообігу, усунення застійних процесів. Виконувати її просто. Після того, як шия розігріта попередньою вправою, треба розминати м’язи круговими рухами. Причому, опрацьовувати треба лише зони обабіч хребта. Робити вправу треба теж, злегка надавлюючи і приділяючи кожній стороні по 3-5 хвилин.
Виконують вправу, трохи приклавши силу. Це необхідно, щоб розім’яти глибокі м’язи. Виконувати її теж не складно. Треба обхватити шию чотирма пальцями і почати розминати м’які тканини вбік від хребта. Далі руки потрібно змінити і розім’яти шию з іншої сторони в напрямку від хребта.
Крім самої шиї, приділити увагу треба і цій області, оскільки гіпертонус м’язів тут теж призводить до головного болю та дискомфорту. Розминати треба ретельно як трапецію, так і мускули верхньої частини лопатки. Роблять це тягнучими рухами, захоплюючи м’яз чотирма пальцями та тягнучи вверх. Розминати треба обидві сторони, хвилин по 3-5 кожну. Рухи повинні бути сильними, щоб вдалося розім’яти навіть глибокі тканини.
Загалом можна повторити ці вправи по 2-3 рази, аби забезпечити розминку глибоких м’язів. Проте вже і після першого циклу буде відчутне полегшення. Виконувати самомасаж можна щоденно, якщо немає суттєвих протипоказань. Про них зараз розповімо.
Масаж – це приємна процедура, після якої дійсно можна відчути суттєве полегшення, позбавитися болю. Але виконувати його треба за показаннями. Так до основних відносяться:
Робити його можна всім, але найбільш часто його потребують люди, робота яких пов’язана з довгим статичним перебуванням в одній позиції, сидячою роботою, водії. Показань у процедури багато, але при щоб мати максимальну користь, треба також зауважити протипоказання, вони також є:
Не варто також робити інтенсивний масаж вагітним, людям в яких діагностовано аневризму. В таких випадках краще звернутися до лікаря і якщо він дасть добро, лише тоді записуватися до масажиста чи виконувати розминку самостійно.