Відмінності чипів М4, M4 Pro та M4 Max від Apple 

Відмінності чипів М4, M4 Pro та M4 Max від Apple

На сьогодні четверте покоління Apple Silicon є у всіх останніх лінійках Mac та MacBook. Розроблені для задоволення потреб широкого кола користувачів, від звичайних споживачів до творчих професіоналів, три різновиди чипів M4 надають більше обчислювальної та графічної потужності в усіх напрямках разом з оновленим нейронним двигуном, створеним для Apple Intelligence. 

Але чим вони відрізняються та наскільки? Спробуємо дати відповідь на це запитання.

Можливості Apple M4: кількість транзисторів та ядер

Базовий чип M4 містить 28 мільярдів транзисторів, що на 12% більше, ніж у M3 (25 мільярдів). Він поставляється у двох варіантах, що містять 8 чи 10 ядер. Перший варіант характерний тільки для iMac, у всіх інших моделях, включно із MacBook Pro M4, міститься 10 ядер. Apple M4 Pro має 12 або 14 ядер, у той час як Apple M4 Max підіймає цей рівень ще вище, до 14 або 16 ядер ЦП.

Apple M4

Характеристики GPU

У базовому чипі 4 покоління встановлюють восьмиядерний GPU з опцією 10 ядер, тоді як M4 Pro починається із 16 ядер GPU і може подвоїти продуктивність у варіанті із 20 ядрами. Нарешті, графічний чипсет M4 Max має 32 ядра, із подвоєною потужністю за конфігурації на 40 ядер. 

Збільшений об'єм пам'яті та пропускна здатність

M4 підтримує до 32 ГБ уніфікованої пам'яті із пропускною здатністю 120 ГБ/с. Варіант Pro має до 64 ГБ уніфікованої пам'яті та пропускну здатність 273 ГБ/с. M4 Max вміщує до 128 ГБ уніфікованої пам'яті та досягає пікової пропускної спроможності на рівні 546 ГБ/с.

Нейронний двигун Apple M4

16-ядерний нейронний двигун M4 здатен виконувати до 38 трильйонів операцій за секунду, подвоюючи можливості попередника в чипі M3 і значно підвищуючи продуктивність роботи функцій ШІ та машинного навчання. 

Він також підтримує розширені функції в рамках технології Apple Intelligence (наприклад, інструменти редагування фотографій, пошук рідною мовою та покращену функціональність Siri).

Apple M4

Інші відмінності між чипами 

Якщо не брати до уваги кількість ядер та пам’яті у всіх трьох процесорах чипів сімейства М4, то ще однією відмінністю між базовим чипом та його старшими братами є підтримка Thunderbolt. 

Чіпи вищого рівня підтримують Thunderbolt 5, тоді як M4 Thunderbolt 4. Обмеження у швидкості Thunderbolt 4 навряд чи буде значною жертвою для тих, хто вибирає систему на основі М4. Проте Thunderbolt 5 забезпечує гарний потенціал щодо більш високої пропускної спроможності та підтримки додаткових зовнішніх моніторів із кращою роздільною здатністю та частотою кадрів.

Тести на автономність

Під час тестування 14-дюймовий MacBook Pro із процесором M4 пропрацював понад 28 годин у режимі відтворення відео. Це чудовий показник, оскільки MacBook Pro із процесором M3 пропрацював трохи більше ніж 22 години.

16-дюймовий MacBook Pro із чипом M4 Pro протримався 25 годин та 52 хвилини. І це гірше, ніж показники торішніх моделей із чипсетами M3 Pro і M3 Max. Вони пропрацювали 30 та 27 годин відповідно.